Cryptoriana World Tour, aneb moje osmkrát! Část I.

4. august 2018 at 22:48 | Cradle Of Filth Czech Republic |  TOUR, KONCERTY
Praha, 18/1

Všechno začalo deštivým, posmutnělým dnem v Praze. Nálada nic moc a zvláštní pocit zvědavosti, jaké to bude vidět Cradle of Filth opět doma, v České republice? Moje poslední tři show se totiž odehrály na zahraniční půdě a dvě z nich v domovině vampýrků, na březích britského impéria, jehož kořeny jsou nasáklé mystickou a viktoriánsko-gotickou atmosférou. Čpí z ní ta pravá esence, to jádro, kde všechny kouzelné melodie a texty byly zrozeny... (Ok, vím, že část Cryptoriany vznikla i v Brně :))) A hle, teď jsou Cradle zase u mě doma. Pocit, který jsem pomalu přestávala znát. Ale již předem můžu prozradit, že tohle byl jenom rozjezd a mnohem zajímavější momenty přišly později a neočekávaně.


V ospalém dni se pomalu se blížím k místu děni, ke klubu Roxy, ve kterém jsem naposledy viděla Parkway Drive. Přibližuju se k výkopu evropské části světového turné, Cryptoriana World Tour, stoupám si do krátské fronty před klubem a čekám, čekám déle než by se předpokládalo, jelikož "doors" se odkládají o půl hodiny později. V klubu zdolávám několik schodů a rychlým krokem chvátám k pódiu, kde opět nacházím svoje skromné místečko v první řadě. Těším se i na Moonspell, které jsem měla tu čest poznat v roce 2009 na The Darkest Tour, kdy také předskakovali COF, a doteď si pamatuju, jak jsem tam stála s otevřenou pusou a nechápala, proč je neznám. Od té doby Moonspell absolutně žeru, takže sestava tohoto turné byla tak trochu splněným snem. "Aliance britských vampýrů a portugalských vlkodlaků", jak fanoušci mohli na každé show slyšet z ůst lídrů obou smeček. Tohle spojení dvou temných stran se nakonec ukázalo jako velmi dobrá kombinace vytvářející magický koktejl, který na mě bohužel nezapsobil hned na začátku, ale pak mě strhl neskutečným způsobem, že nebylo možno přestat a roztrhbout pouto, kterým si mě tohle turné obmotalo.


V živé paměti jsem měla minulá vystoupení Moonspell, kterým jsem nemohla zhola nic vytknout, a kde v zástupu stálo hodně starších hitů. Ale před tour jsem bohužel neslyšela jejich nové album "1755", takže jsem vůbec nevěděla, do čeho jdu a také mi nějak nedošlo, že bude hráno hlavně ono. Proto mne první vystoupení nenadchlo. Byla jsem zklamána z absence některých starších pecek a novým songům jsem nemohla přijít na chut.
Posléze se však rozhořely ohně plné éterický plamenů, vůně mystického kadidla se étericky plížila kolem, a pohanské noci plné čarodějnických rejů opět začaly ožívat! Zhostilo se mě neuvěřitelné nadšení, když jsem cradle crew (Crewdle of Filth) viděla připravovat stage na vystoupení. O několik chvil později se tajemně se rozeznívá intro "Ave Satany", blesky burácí a Cradle of Filth se za kouřové mlhy objevují na pódiu. Nekompromisně začínají útočit divokými kytarovými riffy v podobě skladby "Gilded C*unt"! Vyprodané publikum doslova vře, rozjíždějí se circle pity, což mě překvapuje, jelikož za ty roky, co na koncerty COF chodím, jsem publikum neviděla takhle prudce reagovat. Nálada stoupá na nejvyšší stupeň a já nemůžu uvěřit tomu, že Cradle zase vidím. Sice mi to trochu kazí vysoko posazené pódium, ale když mi v polovině setu dojde, že ten song, který je mi tak povědomý a je tak neuvěřitelně chytlavý, je vlastně "Promise of Fever"!!!!, přestává mi vadit úplně všechno a už neřeším nic a koncert si užívám ještě víc. Z kraje setu samozřejmě zaznívá i vymodlená "Bathory Aria", která snad všechny přítomné dostává do kolen. Staré časy pořád žijou a nikdy nevybledly! Z nových kousků jsou odehrány "Heartbreak & Seance, You Will Know the Lion by His Claw a Achingly Beautiful". U druhé jmenované mám pocit, že fanoušci celý klub rozdupou. V průběhu koncertu jsem se seznámila i s milou slečnou z Japonska, která na svojí oblíbenou kapelu přijela až do Prahy!Ostrava, 19/1

Po třech hodinách spánku přijíždím do Ostravy, unaveně hledám svoji very low cost ubytovnu a na celé dopoledne, i část odpoledne zaplouvám do postele. Vylézám z ní po třetí hodině a mé myšlenky se obrací k rozhovoru, který mám dnes s kolegy z Obscuro.cz dělat s Moonspell, mezitím si na dnešek domlouvám i večeři. Vydávám se do ulic šedé Ostravy, bezmyšlenkovitě sedám do tramvaje, až nakonec zjistím, že jedu na blbou stranu. Vysedám někdě na konci ostravského světa, v pustině mezi poly a ke klubu se dostávám s hodinovým zpožděním :D. Rozhovor samozřejmě propásnu, vše je tak zanecháno na mých soukmenovcích z Obscura. Alespoň však stíhám již zmíněnou večeři... Setkávám se s klávesačkou Lindsay a zaplouvám do backstage, kde na mě čeká čeká obrovský stůl, u kterého sedí kapela a cpe se večeří, Lindsay se semnou dělí o své veganské jídlo. Po krátkém pokecu a prověrce make-upu, který si s sebou Lindsay vzala na turné se všichni odebírají do šatny a já se směřuju dolů, kde už na mě čeká přecpaný klub. Zjišťuju, že blízko k pódiu se na Moonspell rozhodně už nedostanu. V úmyslu jsem měla dát jim druhou šanci a trochu více se vžít do nových skladeb. Přervanost klubu mě ale začíná až moc otravovat, proto skoro celý set strávím venku vyřizováním telefonních hovorů :D Když se vracím do pekelné vřavy, opět zjišťuji, že na to, abych na COF byla v prní řadě, či alespoň blízko ke kapele, je již pozdě. Postávám úplně vzadu, jakmile se však začnou linou sličné tóny jejich hudby, užívám si je naplno, i když jsem ztracena vzadu bez možnosti dohlédnout na stage.

Další je den je na programu první zahraniční show, a to u slovenských sousedů.... Tím také začíná šňůra, která nakonec skončí až v Dánsku :D
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 eqigecojl eqigecojl | Email | 16. august 2018 at 23:36 | React

http:/// - .ankor <a href="http:///">.ankor</a>

2 ClementFiefS ClementFiefS | Email | Web | 20. december 2018 at 9:05 | React

Porn photo of my ex here => https://vk.cc/8OGwS5

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama